Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie


QuestCity - Darmowa gra internetowa 

               Logo QuestCity.jpg                        QuestCity - partnerzy.jpg               

 

Gra dostępna na stronie: WWW.QUESTCITY.EU

QuestCity jest bezpłatną grą edukacyjną, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych.
W grze gracz gromadzi doświadczenie oraz wirtualne dukaty, które przyznawane mu są i kumulowane na jego koncie po rozwiązaniu każdej trudnej sytuacji decyzyjnej. QuestCity stanowi nieformalne narzędzie edukacyjne w postaci gry skierowanej głównie do dzieci w wieku od 8 do 12 lat (praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych). Stworzono ją aby motywować i przyciągać zainteresowanie młodych Europejczyków tematyką bezpieczeństwa osobistego, jak również bezpieczeństwa naszego najbliższego otoczenia. Gra jest dostępna obecnie w 10 językach. 

Strona internetowa gry: www.questcity.eu

Film na kanale Youtube: TUTAJ

Materiały promocyjne i informacyjne do pobrania i wysyłki:

Wybrane akcje promocyjne gry oraz edukacji dla bezpieczeństwa wśród dzieci i nie tylko:

Międzynarodowe akcje promujące grę: TUTAJ

  


Współtwórcą gry  jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie (SGSP), w ramach projektu współfinansowanego z Programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie”. Jako uczelnia wyższa, będąca jedyną uczelnią w Polsce kształcącą oficerów pożarnictwa, magistrów i inżynierów bezpieczeństwa pożarowego, inżynierów bezpieczeństwa cywilnego i pracy, a także licencjatów bezpieczeństwa wewnętrznego SGSP aktywnie działa na rzecz edukacji dla bezpieczeństwa. Dlatego też poza kształceniem studentów, Uczelnia realizuje szereg projektów edukacyjnych i badawczych, mających na celu promowanie w społeczeństwie wiedzy o bezpieczeństwie. Szczególną uwagę w tym aspekcie poświęcamy dzieciom i młodzieży licząc, że to oni będą edukatorami osób dorosłych, takich jak ich rodzice, czy dziadkowie w zakresie bezpiecznych zachowań.

Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do rozwijania swojej wiedzy o bezpieczeństwie poprzez grę QuestCity.


Żródło: Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie.


QuestCity - plakat.jpg

 

Wersja do druku Wersja do druku

Liczba odsłon:497
Treść wprowadził(a): Pawul Lesław, 2014-10-26 11:00:39
Treść wytworzył(a): Lesław Pawul, 2014-10-26 09:47:00
Poprzednia wersja dokumentu z dnia: 2014-10-26 11:00:31